Ultimele subiecte
» Decoupage II - Nusa
Ieri la 09:56 Scris de Nusa

» Diverse - Catrinel
11/12/2017, 07:45 Scris de dorulet

» Diverse - Dorulet
9/12/2017, 10:10 Scris de Carmen

» Bijuterii - Indrani
9/12/2017, 10:09 Scris de Carmen

» Diverse - Bilexa
9/12/2017, 10:08 Scris de Carmen

» Diverse - Alexuta
4/12/2017, 10:05 Scris de anc@

» Fetru/Felt 2 - Roxi_J
13/11/2017, 22:27 Scris de elesta

» Bijuterii din cupru - Roxi _J
13/11/2017, 15:32 Scris de Roxi_J

» Crosetate ... tricotate - Nusa
11/11/2017, 09:37 Scris de Catrinel

» Scrapbooking - grafica digitala - Elesta
7/11/2017, 23:01 Scris de elesta

SPONSORUL NOSTRU
 photo 3acebd41-fdec-4cd0-8107-8ac1e218850c_zps33bd6c37.jpg

.............. photo GampGlogo-new_zpsc7135007.png  photo right-logo_zps1cca4257.jpg

DEX:
Decembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

forum gratuit
forum gratuit

Tomnarella handmade

Animalutele mele

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Animalutele mele

Mesaj  Alexuta la data de 23/10/2012, 21:30

Adelina este tare scumpa...si mie imi plac foarte tare pisicutele insa de cand avem cainii...nici nu mai stiu cum toarce o pisicuta Sad

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] "Limba inteleptului vindeca...greu se aprinde ca propriile buze-l pazesc mereu" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Alexuta
art creator 3
art creator 3

Data de inscriere : 22/09/2012

http://www.ghemuletulincalcit.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj  dorulet la data de 26/10/2012, 23:04

La mine cainii sunt prieteni cu pisicile si invers(cateodata).Dar cainii nu suporta pisici straine.Pisicile mele au ingrijit ratuste,boboci de gasca au ingrijit pui de rata muta,Max fugea prin gradina cu bobocii dupa el...o multime de intamplari cu animale din curtea mea.Pentru ca animalele sunt"persoane minunate"(asa cum zice un documentar extraordinar,serios si amuzant totodata,"Animals are beautiful people")
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
dorulet
art creator 3
art creator 3

Data de inscriere : 21/09/2012

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 26/10/2012, 23:08

Si eu am avut la un moment dat pisica ( aveam soricei si nu mai scapam de ei...asa ca am adus un "vanator" http://www.planetsmi ) si aveam si catelusa.
Cred ca vreo saptamana sau harait si marait....dar dupa aceea.....Doamneeeeeeee ce joaca era pe ei....si nici nu mancau unul fara celalalt http://www.planetsmi .

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Alexuta la data de 27/10/2012, 08:51

Dorulet draga te invidiez pentru prietenia animalutelor tale...
Gabyd tot pentru asta vreau si eu o pisicuta...la casa,macar o data la 2 ani tot ai probleme cu soriceii...orice ai face...noi la casa din sat nu mai avem animalele ca sa zici ca vin soriceii la grau etc...si tot mai vine cate unul,doi..cand aveam pisicuta nu aveam nici unul ...Cand ne vom face casa am hotarat cu dragul meu ca si caini de paza sa ne luam 4 ciobanesti germani(lupi) si 2 pisicute..insa sa ii luam pe toti de micuti ca sa se invete unul cu celalalt Very Happy

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] "Limba inteleptului vindeca...greu se aprinde ca propriile buze-l pazesc mereu" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Alexuta
art creator 3
art creator 3

Sus In jos

Mesaj  tiktakro la data de 27/10/2012, 11:07

Buna idee , Alexuta...dar eu am o idee mai buna pentru soricei : lipiciul :lol: . Nu trebuie sa ii dai de mincare si nici sa il vaccinezi ....iar cind pleci in concediu nu trebuie sa il duci la nici o pensiune http://www.planetsmi

tiktakro
Admin
Admin

Data de inscriere : 04/07/2012

http://tiktakro.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Alexuta la data de 27/10/2012, 12:47

Tiktakro crezi ca nu am incercat?Nu zic ca nu este bun...am prins cativa cu lipici cativa ani insa o pisicuta ii poate prinde pana sa intre in casa Wink ...Noi cand aveam pisicuta o vedeam mereu cu cate un soricel in gura si nu o tineam in casa..avea pernuta ei in garaj Wink

Alexuta
art creator 3
art creator 3

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 30/10/2012, 17:26

Fetelor sa va traiasca animalutele si sa va bucurati de ele!
Pun si eu o poza cu mine si ,,fetita'' mea!

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Alexuta la data de 30/10/2012, 18:38

Ady ce fetita dragalasa ai...imi pare bine sa "te vad"...imi place palaria ta Razz

Alexuta
art creator 3
art creator 3

Sus In jos

Mesaj  tiktakro la data de 30/10/2012, 18:58

Ady, tu esti o frumoasa iar fetita ta pare o mica rasfatata. O fi adevarat ? Very Happy ...citi ani are principesa ?

tiktakro
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 30/10/2012, 20:25

Multumesc fetelor!
E adevarat ca fata mea e o rasfatata si o frumoasa si o desteapta!
Si desi pare mica, are deja 12 ani! :thank you2:

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Nusa la data de 30/10/2012, 22:47

E tare dragalasa !!!!

''...chi lavora con le mani 'e un operaio,chi lavora con le mani e con la mente 'e un Artigiano,chi lavora con le mani e con la mente e con il cuore 'e un Artista!!! '' San Francesco di Assisi
Nusa
art creator 3
art creator 3

http://cadouri-handmade-art.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  tiktakro la data de 30/10/2012, 22:54

Sa-ti traiasca si sa te bucure muulti ani de-acum inainte Smile.

tiktakro
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  dorulet la data de 30/10/2012, 22:55

Dragalasa si iubitoare,Ady,nu-i asa?
dorulet
art creator 3
art creator 3

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 11/11/2012, 17:13

Maidanezii mei nu prea stau la pozat,i-am tot alungat de la usa bucatariei sa nu intre inauntru si acum tzopaie cand vor mancare dar nu stau sa pun mana pe ei...

Uratu si Negrila

Papucel in planul din spate

Le-am dat paine sa-i adun si acum cauta firimituri

Titza si doi din ei; Uratu fuge de mine ca il cert pt ca le fura mancarea celorlalti...

S-a intors dupa ei in ultima clipa si n-am mai prins-o din fatza.

Catelusa asta a fost aruncata dintr-o masina pe trotuar, in fata magazinului din apropiere si zilnic se ruga din ochi sa-i dea si ei cineva o bucata de paine. Intr-o zi mi-a fost mila de ea si i-am dat un crenwursti mic...Atat mi-a trebuit, zile si nopti la rand a stat numai langa poarta mea, doar-doar o primesc inauntru... Dupa 4 zile am chemat-o sa-i dau apa, era seceta si foarte cald,si m-a impresionat cum mi-a "multumit" din privire... De atunci doarme noaptea la usa mea si nu intra nimeni in curte daca nu sunt eu sa-i zic ca e de-al nostru... Ii cunoaste pe copii si pe prietena mea, dar a scapat prin vecini un caine mare care a sarit gardul la mine si Titza mea mi-a facut 6 catei. Doar 3 au trait.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Alexuta la data de 11/11/2012, 17:19

Grety asa prietena sincera si protectoare mai rar...Ce frumos din partea ta ca ai primit-o la tine...mititica..si ce familie mare ai acum...ii pastrezi pe toti?

Alexuta
art creator 3
art creator 3

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 11/11/2012, 17:49

Nu cred, unul deja am cui sa-l dau ca sunt prea multi, dar trebuie sa vina sa-l ia ca de mine fug...Dar pe ea si un pui as pastra daca reusesc sa-l castrez ca e baiat si ma trezesc c-o ia pe mama-sa la intrebari la vara...Si iar catei, si nici sanatosi...

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  tiktakro la data de 11/11/2012, 18:10

Mai bine ai steriliza-o pe Titza pentru ca e frumoasa si din cite spui e suflet bun si recunoscator. Si asa vei avea de-acum inainte 10-15 ani un ciine de paza , bun si sufletist. Sunt asociatii caritabile care ti-ar face operatia ei gratuit.....
Si cind spui ca vei pastra un pui, banuiesc ca te referi la Papucel, asa-i ? :lol: simt asa o legatura speciala intre tine si el Wink....
Cit despre problema celui negrutz cu furatul mincarii, e o solutie : pune-le vase de mincare separate, distantate, pentru fiecare, si da-le de mincare deodata. Va sti in scurt timp ca primeste sigur de mincare o data pe zi. Very Happy .
Ma bucur ca nu esti chiar singura....ai totusi atitea suflete pe linga tine, care cer putin si ofera atit de mult .

tiktakro
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 11/11/2012, 18:29

Asa le dau si eu dar vine la ceilalti, ii musca si ei fug si lasa mancarea, dar Uratul' deja termina aproape tot la el si de aceea stau intre ei. Problema e ca se sperie si ceilalti si de aceea nu pot sa pun mana pe ei. Pe Titza am vrut si eu s-o sterilizez, imi promisese veterinarul ca vine el si o prinde cu latul dar cred ca a uitat intre timp...O sa mai insist ca pastilutele nu au efect.Nici ea nu sta s-o prind, cred ca a fost batuta rau pe unde o fi fost... Singura "prietenie" intre noi, mai apropiata zic, e sa-i intind dosul palmei sa-l linga, desi mie tare nu-mi place dar incerc sa-i castig increderea. Totusi nu e bine s-o prind eu ca s-o chinuie veterinarul ca se va teme mai rau de mine. Pana la urma rezolv eu cumva...Ca acum fac oala lor de ciorba si mananca 3 paini pe zi, ies "la pepeni".
Papucel are papucei albi...dar e prea docil si mereu mananca bataie de la Uratu'.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Nusa la data de 11/11/2012, 19:02

Vai,Grety,cati catei ai...Trebuie sa te hotarasti cati tii pt ca e greu cu atatia.

''...chi lavora con le mani 'e un operaio,chi lavora con le mani e con la mente 'e un Artigiano,chi lavora con le mani e con la mente e con il cuore 'e un Artista!!! '' San Francesco di Assisi
Nusa
art creator 3
art creator 3

http://cadouri-handmade-art.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 11/11/2012, 19:11

Asa e, pt unul am vorbit pe ceilalti o sa-i dau curand ca mai sunt amatori pe-aici. Mie imi ajunge catelusa mai ales ca e asa devotata...

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 11/11/2012, 20:05

Buna seara@De o saptamana incoace Matasoasa mea(pisicuta aia a mea)Are un curtezan, vine la ea, se plimba impreuna, cere mancare de la mine, sa-l vedeti cum miauna si se freaca de picioarele mele.. asta vara cand am vrut sa-l mangai nu prea statea, pisicuta mea e alba cu pete gri, motanul este gri cu pete albe, e frumos, pufos si un grasun si jumatate,Matasoasa , chit ca easte dezvoltata bine pentru cele 5 luni ale ei, pare un pui fata de el

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 14/11/2012, 15:29

Dupa o lupta cu Popeye:[img] [/img]

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Alexuta la data de 14/11/2012, 15:36

Adelina esti in "nunta" sa intelegem??? :chuckling:
QDO ce pisoias dragalas...dulce foc...se pare ca Popeye nu a mancat spanac si pisicuta a castigat lupta Very Happy

Alexuta
art creator 3
art creator 3

Sus In jos

Mesaj  tiktakro la data de 14/11/2012, 16:06

Este superba pisicuta ta, QDO....superba....

tiktakro
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de 14/11/2012, 17:13

Si cand ma gandesc cat de mica era, cu ochii lipiti, fara sa stie sa mearga, sa manance macar la biberon. Acum descopera si este curioasa ca un copilas; mai greu este cand adoarme la mine in brate si nu pot sa ma misc de teama sa nu-i stric somnul. Smile

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum